Modelleme

Projeleriniz 3 boyutlu bir şekilde modelleyerek, proje başlamadan önce projenizin son halinizi size ve müşterilerinize sunabiliyoruz.

3 Modelleme Neden Önemlidir.

Teknoloji hayal gücünü gerçeğe yaklaştırıyor, daha iyi anlayabilmek için örnek vermek gerekirse, 3D modellemenin mimari tasarımların sunum dünyasını nasıl değiştirdiğidir. Hayalinizdeki fikirlerin çok boyutlu görüntülerini çekip nasıl göründüğünü görmek için bir kağıda çizmek gibidir 3D modellemenin mimari hizmetlerin sunumu üzerindeki etkisi, 3D modellemenin bu kadar hızlı büyümesindeki temel etkendir.

3D modellemeden kaynaklanan mimari sunum faydalarını kısaca özetlersek.

Gerçekçi, kolay ve hızlı
2D çizimlerin yatay, dikey ve çapraz çizimlerinin çıkarılmasından, mimari hizmetlerin hayata geçirilmiş bir resmini elde etmeye kadar 3D modellemenin kolaylaştırdığı bir çok alan vardır. Tasarımınız daha canlı hale gelir ve müşterileriniz inşaat projelerinde sanal bir tur atabilir. Ayrıca yeni bir planın uygulanabilir olup olmadığını hızlıca kontrol edebilir veya tasarımdaki küçük değişikliklerin nasıl görüneceğini kontrol edebilirsiniz.

Bir görüntü bin kelimeyi anlatır
Mimari 3d modelin 2d modelden ne kadar iyi olduğunu anlamak istiyorsanız, hem tasarımları karşılaştırın hem de detaylara göz atın.

Etkili Pazarlama ve Daha Kolay Proje Onayı
Bir 3D model 2D çizimi görüntülemekten daha çekici ve potansiyel müşterileriniz için daha tatmin edicidir. Canlı görüntüler potansiyel müşterinin zihninde daha uzun süre kalır ve müşteriyi kazanma şansınız daha yüksektir. Benzer şekilde, inşaat sektöründe proje onay oranı, bir 3D model kullanıldığında daha hızlıdır.

Kolay Yeniden Modelleme ve Düzeltmeler
Bir 3Dmodelde, küçük veya büyük değişiklikler yapıldığında genel tasarım üzerindeki etkiyi görmek daha kolaydır; bu, çok fazla maliyet olmadan ve inşaat sonrası maliyete neden olan değişiklikler veya düzeltmeler olmadan tasarımın sonlandırılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda, 3D modelden çıkarılan şekilde tasarlanan çıktıya kadar son yapı şekillenirken de fayda sağlar

Projenin İcra Edilmesi Üzerine Etkileri
Net bir tasarım ile inşaat mühendislerinin projeyi düşük maliyetlerle ve plana göre tamamlamaları daha kolaydır.

Alan müdahalelerinin ortadan kaldırılması
Daha az yeniden çalışma
Üretkenliğin artması
Daha az bilgi talebi
Daha az değişiklik emri
Daha az maliyet artışı
İnşaatın başlangıcından teslim süresine kadar geçen sürede azalma.
İç mimarlar için bir çok fayda

Müşterilerinize hayallerindeki ev veya ofis binasının çekici bir görünüm vermek için tüm mobilyaları, duvar boyaları ve tasarımları, vitrin parçaları, tasarımcı tavanı vb. İle bir konut veya ticari dairenin gerçeğe yakın bir modelini tasarlayabilirsiniz.

Ölçümler
3 boyutlu bir tasarım, nesnelerin fiziksel boyutlarını ve toplam düzendeki diğer nesnelerle olan mesafesini açıkça gösterebilir. Bu, müşterilerin alan, hareket sorunları, oda boyutu düzeltmeleri gibi çeşitli hedeflere ulaşmak için boyutlarına göre nesnelerin düzenlemelerini görmelerine ve ayarlamalarına büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Çeşitli araştırma çalışmaları, karmaşık projelerde özellikle Mekanik, Elektrik, Tesisat ve Yangından Korunma (MEP / FP) sistemlerinin koordinasyonuna 3D / 4D araçlarının uygulanmasının faydalarını belgelemiştir.

Daha az talimat ve dil engeli yok
Tasarım bilgilerinin nasıl çıkarılacağına dair net talimatlar gerektirebilecek 2B tasarımların aksine, 3B tasarımlar neredeyse talimat gerektirmez ve herhangi bir dil engeli yoktur. Herhangi bir insanın 3D tasarımı anlaması ve yarattığı sanal gerçekliği deneyimlemesi doğaldır.

 

İletişime Geç
1
Whatsapp Mesajı Gönderin
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz